Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Dil Kursları
AB PROJESİ
SINIF
sertifika
ALMANCA TELC (B2+)

Sayın Kursiyer Adaylarımız,

KASIM 2021 DÖNEMİ KURS PROGRAMIZA KONTENJANLAR DAHİLİNDE KAYIT ALINMAKTADIR.

**ARALIK 2021 DÖNEMİ KURS TAKVİMİMİZ AŞAĞIDA VERİLMİŞTİR. KURSLARIMIZ UZAKTAN ÖĞRETİM YOLUYLA (CANLI DERS OLARAK) YAPILMAKTADIR.

ARALIK  2021 dönemi uzaktan öğretim yoluyla açılacak kurslarımız için kesin kayıtlarımız 15 Aralık 2021 tarihi Çarşamba günü mesai bitimine kadar devam etmekte olup,

15 - 16 Aaralık tarihleri  arasında çevrim içi Düzey Belirleme Sınavı yapılacaktır.

 

PLANLANAN KURSUN ADI

BAŞLAMA 

TARİHİ

 BİTİŞ       

 TARİHİ     

DERS 

PROGRAMI

DERS GÜNLERİ VE

SAATLERİ

HAFTALIK DERS

TOPLAM

DERS SAAT

  KURS 

 ÜCRETİ

 

TELC (B2+)

20 Aralık 2021 27 Şubat 2022

Hafta Sonu

Hafta içi

 


Hafta içi

CMT/PAZ

(09.30 - 12.40)

SALI

(18.30 - 21.40)


PZT/ÇAR/CUM

(18.30 - 21.40)

 

12 saat

120 SAAT

2.000 TL

BAŞVUR


 TELC Sınavına Kimler Girebilir?

Telc sınavları üniversitelilere, lise öğrencilerine, yetişkinlere, çalışanlara, kısacası 12 yaş üstü her kesime hitap etmektedir. Avrupa’da üniversite okumak veya çalışmak isteyenler, yurt dışında yaşamaya karar veren veya sadece yabancı dil seviyesini ölçmek ve belgelemek isteyen herkes Telc sınavlarına girebilmektedir. Yetişkinlere Yönelik Telc Sınavları: Yurtdışındaki üniversitelere başvurmak, yabancı dil muafiyeti almak, çeşitli ülkelere göç etmek veya yurtdışında çalışmak isteyen kişiler içindir. Çalışanlara yönelik Telc sınavları: Dil becerilerini profesyonel anlamda yurtiçi veya yurtdışında belgelemek isteyenler içindir.

ELC 1968 yılında Almanya’da kurulmuş ve kurulduğu günden itibaren dil sınavları geliştirmiş, değerlendirmiş ve üç milyondan fazla kişiye sertifika vermiştir. Merkezi Frankfurt olan TELC’in 20 Avrupa ülkesinde ve Çin’de olmak üzere 3.000 lisanslı sınav merkezi bulunmaktadır. 
TELC sınavları, Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi (Common European Framework of References for Languages - CEF) uygunluğunu garanti eder ve sertifikalar tüm Avrupa ülkelerinde ve Erasmus programlarında geçerlidir. TELC Almanca sınavları YÖK ve ÖSYM tarafından tanınmış ve YDS Almanca Eşdeğerlik Listesi’ne alınmıştır. TELC sertifikalarının süresiz geçerliliği olması ve uluslararası tanınırlığa sahip olması,  ERASMUS kapsamında öğrenci geliş-gidişlerinde de öğrencilere fayda sağlamaktadır.
Tüm sınavlar, merkez olan Frankfurt’ta değerlendirilmekte, sertifikalar yine Frankfurt’ta hazırlanıp, sınavın gerçekleştirildiği ülkeye gönderilmektedir. Sertifikalarda her dört beceriye ait olan puan sayısı ve katılımcının başarısı ayrıntılı olarak belirtilmektedir.