AB PROJESİ
SINIF
sertifika
IELTS

 


IELTS

IELTS Sınavı da TOEFL Sınavı gibi tüm dünyada geniş kapsamlı olarak kullanılan standartlaştırılmış bir sınavdır.  İngilizce’nin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak ya da çalışmak isteyenlerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan bir sınavdır.

IELTS Sınavı, Akademik ve Genel Eğitim şeklinde iki çeşittir. Her iki sınav da konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini değerlendiren dört bölümden oluşur. Sınav değerlendirmesi en yüksek 9 ve en düşük 1 puandır ve her bölüm ayrı puanlandırılır.

Yüksekokulumuzda IELTS programları “IELTS Ön Hazırlık” ve “IELTS Hazırlık” olarak iki düzeyde verilmektedir. “IELTS Ön Hazırlık” programı 60 saat genel İngilizce ve 120 saat sınava yönelik eğitim programından oluşmaktadır.  Bu programa katılacak kişilerin Orta Düzey İngilizce  dil yeterliğine sahip olması gerekmektedir. “IELTS Hazırlık” programı ise 120  saattir ve sadece sınava hazırlık odaklıdır. Bu programa katılacak kişilerin dil yeterliğinin Orta Düzey Üstü veya İleri Düzey olması gerekmektedir.

Eğitimler IELTS sınavı konusunda uzman, deneyimli eğitmenler tarafından ve sınav mantığının en iyi şekilde öğrenciye aktarıldığı kaliteli ve geniş içerikli eğitim materyalleri kullanılarak verilmektedir.