Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Dil Kursları
AB PROJESİ
SINIF
sertifika
TOEFL IBT

* EYLÜL 2021 DÖNEMİ TOEFL IBT KURS PROGRAM

 

 

PLANLANAN KURSUN ADI

BAŞLAMA 

TARİHİ

 BİTİŞ         TARİHİ     

DERS 

PROGRAMI

DERS GÜNLERİ VE SAATLERİ

HAFTALIK DERS

TOPLAM DERS SAAT

  KURS   ÜCRETİ  
TOEFL IBT Eylül 2021 Kasım 2021

Hafta Sonu

Hafta içi

 


Hafta içi

CMT/PAZ

(09.30 - 12.40)

SALI

(18.30 - 21.40)


PZT/ÇAR/CUM

(18.30 - 21.40)

 

12 saat

120 SAAT 2.000 TL BAŞVUR

 


 

 

TOEFL IBT

 

TOEFL IBT başta Amerika ve Kanada olmak üzere tüm dünyada geniş kapsamlı olarak kullanılan standartlaştırılmış bir testtir ve internet üzerinden uygulanmaktadır.

TOEFL iBT sınavı, İngilizceyi lisans / yüksek lisans seviyesinde ve iş dünyasında kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçen; dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendiren bir sınavdır. En yüksek puan 120, en düşük puan 0’dır.

Yüksekokulumuzda TOEFL iBT programları “TOEFL Ön Hazırlık” ve “TOEFL Hazırlık” olarak iki düzeyde verilmektedir. “TOEFL Ön Hazırlık” programı 120 saat genel İngilizce ve 120 saat sınava yönelik eğitim programından oluşmaktadır. Bu programa katılacak kişilerin Orta Düzey İngilizce dil yeterliğine sahip olması gerekmektedir. “TOEFL Hazırlık” programı ise 120 saattir ve sadece sınava hazırlık odaklıdır. Bu programa katılacak kişilerin dil yeterliğinin Orta Düzey Üstü veya İleri Düzey olması gerekmektedir.

Eğitimler TOEFL iBT sınavı konusunda uzman, deneyimli eğitmenler tarafından ve sınav mantığının en iyi şekilde öğrenciye aktarıldığı kaliteli ve geniş içerikli eğitim materyalleri kullanılarak verilmektedir.

** HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU  TÜRKİYE'DEKİ RESMİ TOEFL IBT  TEST MERKEZLERİNDEN BİRİDİR. 

Toefl sınav tarihleri ve Test Merkezleri seçimini ETS kurmunun kendi sitesi üzerinden yapmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.